Kedves Szülõk! Kedves Gyerekek!
Szekszárdon már több mint 20 éve tevékenykedik a 608. Schola Caritatis Cserkészcsapat, melynek célja, hogy valóban a szeretet iskolája legyen a fiatalok számára, és felkészítse õket a felnõtt életre. Mindezt a cserkészet elvei és módszerei segítségével kívánjuk megvalósítani, mely mindenki számára nyitott, aki elfogadja a cserkészet alapértékeit.

Mi is az a cserkészet?
A cserkészet egy vallásos alapokon mûködõ ifjúsági mozgalom, melynek fontos eleme a hit, a testvéries és vidám közösség, a cselekedve és játékosan történõ tanulás, a természet és a haza szeretete, a kultúra és az egyetemes emberi értékek elfogadása, a határokon és etnikai hovatartozáson átívelõ közösségi erõ. A tartalmasan együtt eltöltött idõ segít bennünket talpraesett, kiegyensúlyozott, életvidám és tartással rendelkezõ felnõttekké válnunk, melyre a mai világban egyre nagyobb szükség van.

Cserkészetünk alapja a rendszeres heti õrsi foglalkozás, melyet minden vasárnap 10:00-11:30 között tartunk a belvárosi plébánián. Emellett kirándulunk, táborozunk, sokat játszunk és sok más izgalmas programon veszünk részt.

Hogyan lehet minket megtalálni?
Amennyiben fel szeretnék venni velünk a kapcsolatot, bátran keressék meg csapatparancsnokunkat, rajvezetõinket, e-mailben, vagy telefonon. Az aktuális elérhetõségeinket honlapunkon: www.608.hu a „Házszám” menü alatt találhatják meg! Képeinket és híreinket feltöltjük a csapat facebook oldalára (https://www.facebook.com/scholacaritatis), érdemes rajta szétnézni! Vezetõink személyesen is elérhetõek a vasárnapi õrsi foglalkozások elõtt, 9:45-10:00 között, bátran keressék meg õket! Részletesebb leírást pedig itt találnak: http://goo.gl/uu6sFq

Hogyan lehet hozzánk csatlakozni?
A legegyszerûbb hozzánk kisiskolásként csatlakozni, minden páros évben újoncokat toborzunk az 1. és 2. osztályos tanulók körébõl. Ezeknek a toborzásoknak a pontos részleteit az adott év augusztusának végén, szeptemberének elején a templomban hirdetjük, és az internetre is feltesszük.

Természetesen idõsebbek is csatlakozhatnak csapatunkhoz. Csatlakoztak már hozzánk felsõsök, középiskolások, sõt egyetemisták is! És egyikük sem bánta meg! Az idõsebb korosztálynak is sokat tud adni a cserkészet, izgalmas programokat, igaz barátokat, tudást és életrevalóságot.