Lelkiségeink bemutatása

Fokoláre közösség

A fokoláre lelkiségi mozgalom két évvel ezelőtt ünnepelte ötven éves születésnapját. Ez a lelkiség Chiara Lubic vezetésével alakult meg a II. világháború idején, Olaszországban, Trento városkájában.

A bombázások idején az óvóhelyre szorulva sokat imádkoztak pár barátnőjével együtt. Olvasták a Szentírást és ezzel is elterelték a félő, aggódó emberek figyelmét. Megbeszélték, ha vége lesz a háborúnak, akkor is fognak találkozni, a Szentírást olvassák és azt valóra, tettekre váltják. Történt az óvóhelyen, hogy imádkoztak egy pár 42-es cipőért valakinek. Mikor ki lehetett jönni az óvóhelyről egy ismerősük éppen egy pár 42-es cipőt ajánlott fel, ha kell valakinek. Így kezdődött el a lelkiség.

Egyre többen csatlakoztak hozzájuk. Elérkezett a nyár és a hegyekbe mentek közösen nyaralni. A fokoláre mozgalom nagy tisztelője a Szűzanyának, ezért Mária Művének is nevezik. Egy alkalommal új társuk azt mondta nekik, hogy olyan jó itt lenni köztetek, olyanok vagytok, mint a családi tűzhely, így lett aztán a lelkiség Fokoláre(tűzhely). A lelkiségben négy generáció is képviselteti már magát.

Mi szekszárdiak meghívást kaptunk 17 évvel ezelőtt egy csodálatos koncertre, Budapestre, amit a mozgalom szervezett. Akkor még nem tudtuk, hogy hova is megyünk, de párunkban ott megfogalmazódott, hogy mi is szeretnénk ezt az ideált élni. Így páran pécsi és budapesti barátaink eljöttek a plébániánkra és meséltek nekünk erről a lelkiségről és megalakultunk. Akkoriban még jóval többen voltunk, de sokan elköltöztek már a városból, páran már a Mennyei Atyánál vannak.

Havonta van találkozónk, amit imával kezdünk, elolvassuk az életigét. Aztán akinek van élménye, tapasztalata, az igével kapcsolatban, azt elmondja, mi meghallgatjuk és ki-ki hozzáfűzi a maga észrevételét. Sokat tanulunk egymástól, ha kell segítünk egymásnak. Szinte valamennyien végzünk karitatív munkát is. Nagyon örülünk, hogy Laci atya bevonta a lelkiségeket a szentmise szolgálatába. Újabb örömünk, hogy Csaba atya is a lelkiségi mozgalom tagja, így már ősztől vele folytatjuk a találkozásainkat.

A havi találkozásokon kívül van alkalom nagy találkozásokra is az egész országból, együtt vagyunk egy – egy napos találkozásokon. A legjobb a 4 napos találkozók, ezt a lelkigyakorlatot Mária polinak (Mária városnak) nevezzük. A helyi nagy lelkinapunkra általában Chiara Lubic elmélkedéseiből készülünk. Nagyon sok könyve került már kiadásra magyar nyelven is.

Lelkiségünk jelenleg kis létszámú (8 fő), szívesen vesszük azok érdeklődését, akik még keresi útjukat.

<< 2024. április 27. >>
H K Sze Cs P Szo V

Napi igék

Miserend